Zvíkovský maraton 2014

Jako každý rok vypravila loděnice početnou skupinu závodníku na tento překrasný 25km závod. Začátek je na Otavě která se u Zvíkovského hradu vlévá do Vltavy,
tam se zahne proti proudu a jede s k Podolskému mostu.
Reprezentovali Ondřel Malý, Pavel Topinka, Petr Náprstek a já – David Kotrč. Pepa fungoval jako realizační tým.
Na startu se sešlo početné startovní pole Zbr, Dup, Usk, Pis, Cho atd..

Popis závodu z mého pohledu:

 

Start pohoda první skupinka. Po 10 min drobné křeče do rukou. Po 15 min spadnutí z první skupiny už jich zůstalo jenom 5. Naštěstí mě nabrala druhá skupina, kde jsme byli akorát že vždycky jeden měl křížovku. Počínali jsme si tak dobře, že se nám postupně podařilo doject první skupinu na cca 150m. Velkou zásluhu na tom měl olomoucký veterán Hřivnas a junior ze Žamberka. Já se snažil flákat 🙂 Je skoro pravidlem že když se odbočuje na Vltavě na Podolsko tak začne foukat proťák. Dnes tomu tak nebylo díky tomu se dalo tušit možnost padnutí nového rekordu trati. Konečně jsem se rozjel a křeče ustoupily.
První skupinku jsme stále hnali před sebou. Už tam byly jenom bratři Pavlíci, Radek s Dukly, Mojža vícemistr světa na maraton. Stále se otáčeli. A občas si dali i trháka. Naše skupina pracovala na vybornou. Jako první odpad Tomáš Pavlík asi 4km před cílem. Větřil jsem šanci se dostat do první skupinky. Stupňoval jsem tempo když jsme táhnul. Odpad druhý Pavlík Matouš. Pro jistotu jsem dal trháka aby se nechytnul naší skupinky.
Poslední 2km do cíle. První skupinku už nestihnem. Začíná se taktizovat. Nechávame táhnout juniora. Šáris snad ani nenamačí pádlo jak se šetří. Nájezd do otáčky okolo pilíře podolského mostu jedu na vnější vlně zprava. Před námi je cíl cca 300m. Spoléhám na dlouhý závěr to znamená napálit to 200m před cílem.
Vidím jak Mojža před náma zničeho nic zastavil skoro na místě. Sakra vlasec hlavně ať ho nechytnu. Prásk a mam ho na kormidle. Snažím se jet dopředu, ale nejde to.
Tak si couvnu. Mezitim si to moje skupinka rozdala o 3. místo a ještě mě předjel Matouš. Nakonec já 7 .místo. Gigolo 12. místo. Pavel 23. místo. Petr 28. místo.
Závodu se učastnilo 52. posádek.

Tohle byl poslední závod našeho Zbraslavského poháru.
Tenhle rok byly v poháru: Písecka desítka, Popel, Mčr v maratonu a Zvíkovský maraton. Z níže uvedených čísel je naprosto jasné, že nejlepší zbraslavák na 5km sprint, dluhou trať 10km i královskou trať maraton je Gigolo (Ondřej Malý). Tímto mu k vítězství gratuluju 🙂

David Kotrč

Výsledky ZP:

Gigolo 14 bodů
David 11 bodů
Pepa 5 bodů
Topoň 5 bodů
Panky 3 body
Náprda 1 bod

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.