Tři Zbraslaváci reprezentovali na Mistrovství Evropy juniorů!

V posledním červnovém týdnu se na kanálu Zemník v Bratislavě konalo Mistrovství Evropy juniorů a seniorů U23.

Nominace proběhla o měsíc dřív v rámci třetího Českého poháru mládeže. Do bojů o reprezentační dresy se kromě juniorů zapojili také někteří dorostenci, kteří zde závodili v juniorských kategoriích.
Nejlépe se dařilo juniorům Kubovi Šindelovi, Marku Kunclovi a dorostence Báře Janotové, všichni z tréninkové skupiny Michala Pfoffa, kteří si vyjeli místo v juniorské reprezentaci.

Bára Janotová v Bratislavě startovala spolu s Karolínou Voříškovou (VPL), Jitkou Neužilovou (SPA) a Florencií Redondo (STE) v disciplíně K4 500 metrů. Při příznivém postupovém klíči postoupila děvčata z třetího místa rovnou do finále A. V tom skočily na osmém místě.

Ve stejné disciplíně, K4 500 metrů, startoval i Marek Kuncl. Společně s Davidem Sukem (SPA), Tomášem Kapounem (KOJ) a Jakubem Králem (CHO) dojeli ve své rozjížďce na pátém místě, což je nasměrovalo do semifinále. V semifinále se umístili opět na pátém místě, se ztrátou šest desetin vteřiny na třetí postupové místo, a tímto pro ně závodění skončilo. Při menším počtu přihlášených lodí se malé finále nejelo.

Jakub Šindel jel K1 1000 metrů. V rozjížďce dopádloval na pátém a v semifinále na šestém místě. To pro něj znamenalo finále B. V tom předvedl velmi sympatický výkon, když o čtyři desetiny vteřiny zvítězil před závodníkem z Izraele a v celkovém součtu si ze svého prvního Mistrovství Evropy odváží desáté místo.

Všichni tři naši kajakáři se zúčastní i Mistrovství světa juniorů, které se uskuteční v bulharském Plovdivu 18.-21.7.
Kuba Šindel zde mimo K1 1000 metrů usedne i do juniorského reprezentačního čtyřkajaku, namísto Davida Suka. Marek Kuncl, kromě čtyřkajaku, pojede spolu s Jakubem Králem jako doplňkovou disciplínu K2 500 metrů.
Na závěr světového šampionátu se pojedou pětikilometrové distance, ve kterých se v závodě mixů představí spolu s Karolínou Voříškovou náš Kuba Šindel.

foto: Anna Navrátilová

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Závody - děti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.