Krátké zprávy z poslední doby

22.6.2024

Naši nejmladší závodníci mají za sebou již pět závodů Českého poháru benjamínků. Celkem je v celorepublikovém vypsání pohárových závodů deset, takže zapisujeme přesně polovinu.

Letos máme v týmu hodně nováčků, pro které se jednalo o první zkušenosti se závoděním a věcmi s tím souvisejícími, ale nemálo důležitými, jako například navazování lodí na vlek, nebo třeba orientace v časovém programu.

Samozřejmě na startu nechyběli ani naši již ostřílení benjamínci, kteří posbírali pěknou sadu medailí.

Ti, kteří se zúčastnili čtyř závodů Českého poháru se nominovali na Mistrovství České republiky, které se koná na konci července v Račicích. Letos se jedná o rekordních 15 Zbraslaváků! (Pro srovnání loni startovalo na MČR 11 našich benjamínků)

Hodnocení prozatimního průběhu sezóny trenérem Ottou Klempererem: “V porovnání s loňskou sezónou trochu zaostáváme, ale je pravda, že loňská sezóna se nám extrémně povedla, tak se to těžko hodnotí. Letos náš tým taky trápí pořád nějaké nemoci. Super je, kolik dětí se nominovalo na MČR. Hodně se mi líbily závody čtyřkajaků v Černožicích – ocenil jsem akční nasazení svěřenců ve velkých posádkách.”

3.6.2024

Prvním Zbraslavákem, respektive Zbraslavačkou, která v letošní sezóně oblékla reprezentační dres je juniorka Veronika Rzymanová.

Verča se o víkendu 1.-2.6. zúčastnila světového poháru v maratonu v německém Brandenburgu. Svěřenkyně trenéra Davida Kotrče zde startovala ve třech závodech – v krátkém (3,5 km), dlouhém (19 km) a ve smíšené štafetě (úsek 1,5 km).

Byla to pro ni vůbec první reprezentační zkušenost.

Nejlepšího výsledku dosáhla v závodě štafet, kde spolu s Katkou Mílovou, Ondrou Čermákem a Filipem Jahodou skončili na šestém místě, v krátkém závodě dojela na místě osmnáctém a v dlouhém na dvacátém.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Závody - děti, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.