Dunajský maraton

V sobotu 13. září se konal na starém rameni Dunaje maraton a my jsme nemohli na startu chybět. Závodit na Dunaji jsme si vyzkoušeli s Pepou už minulý rok. Tenhle rok nás stejné místo blízko Bratislavy doprovodil i Pavel Topinka, který naštěstí vůbec netušil do čeho se pouští.
Pro představu: rychlost proudu na Dunaji je stejná jako když u nás máme povodňový stupeň. Plus připočtu různé přítoky a peřeje, tak je to občas hezký tankodrom. Jedno plus to ale má – 22km trať projedete okolo 1h 15min. Na klidné vodě by to trvalo 2 hodiny.

 Sobota

5:30 Vstávám dost neochotně.

6:05 Odjíždíme směr D1 snad nebude žádná bouračka.

7:00 Kafe zastávka

8:30 Podle předpovědi má nad Bratislavou spadnout 7,7mm srážek. Pepa nám tvrdí že to má být 7,7cm srážek. Já tvrdím že tenhle rok pojedu rychlejší čas než minule.

10:00 Jsme na Slovensku. Zatím neprší

10:30 Pepa říká, že cestu zná a vypína GPS. Vzapětí se ztrácíme.  Jeli jsme neomylně na druhou stranu než jsme potřebovali.

10:45 Příjezd na závodiště. Zjištění že start je posunut na 11:00 a ne plánovaných 11:30 jak bylo v propozicích. Naštěstí prý na pražáký se počká, kdyby to náhodou nestíhali.

11:00 Takhle rychle jsem se snad  ještě před závodem nepřipravil loď a ostatní věci.

11:05 Na startu se sešlo docela dost lidí. Startují se všechny kategorii najednou. Vidím i posádky z maďarska dorostenecký debly.

11:06 Start se mi poved, jedu na vlně prvnímu závodníkovi. Za náma se postupně na vlnu poskládal zbytek startovního pole.

11:14 Po trháku jsme se dostal do čtyřčlený skupinky pokoušíme se o únik. Celé startovní pole zle pocuchala divoká přitékající řeka z pravé strany.

11:35 Náskok smazán trojící K2 z maďarska. Vedoucí skupinka je v počtu 5 lodí a mě.

11:55 Blížime se k cíli. Záčíná se nastupovat soupeřům. Dorostenci z maďarska se začínají plašit. Já ještě vyčkávám.

12:10 Cíl už je na dohled. Začína zavěrečný sprint. Daří se mi dostat na 3. místo, které následně ztrácím v posledních metrech. Měl jsem nastoupit o trošku později. Nakonec 5. místo celkově a 2. místo v mužích!!. Za mnou hned ve třetí skupince dojel Pepa celkové 13. místo a za nim Pavel celkové 14.místo.

12:15 Klábosení na břehu. Co by se stalo kdybych jel tam tomu na vlnu atd. Pavel vypadá značně nespokojen asi mu Dunaj úplně nesedl. Prý moc velké víry, vlny, proud.

13:30 Guláš místních maďarů nebyl vůbec špatný. Vyhlašování vítězů. Pavel vypadá stále trochu nasraně. Vyhlašovaní veteránů kategorie 35-40let. Pavel je vítězem a dostává pohár. Větší než já. Najednou se chce fotit, pózovat. Prý to zas tak špatný závod ani nebyl říká.

14:00 Odjezd do Bratislavy na loděnici UK Bratislava. Kde máme vyzvednout lodě. Loděnici mají ve 104 let starém parníku.

20:00 Příjezd na do loděnice a odchod na zasloužený steak 🙂

David Kotrč

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.