Zvíkovský maraton 2015

Patří už pár let mezi naše oblíbené závody. Takzvané vrcholy podzimní sezony. Tenhle rok byl výjimečný i tím, že přehrada Orlík byla vypuštěna cca o 10 m. To nám při závodě nabízelo spoustu zajímavých pohledů. Bohužel kvůli tomu musel být start přesunut do kempu Velký Vír místo obvyklého startu na Otavě. Na startu se sešlo přes 50 závodníku. Z toho bylo 6 závodníků ze Zbraslavi.
DSC00754_1.JPG

Jako první se na start postavil Viktor Podloucký v nejstarší kategorii veteráni F. Přes dobře ošefovaný start se mu nepodařilo udržet čelní skupinu a jel v druhé. Půl hodiny po nich přesně ve 12 hodin odstartoval zbytek startovního pole kategorie juniorů a mužů. Hned po startu se oddělila skupina Ježek, Malý, Pavlík, Kotrč. Za nimi se vydala skupina vlčáků Topinka, Liška, Hřivna, Šára.

První skupina se na 18 km rozdělila po trháku O. Malého, který se snažil urvat M. Pavlíka. Bohužel se to obrátilo proti němu a zůstal s Pavlíkem sám za skupinou Ježek, Kotrč. Tam se mělo rozhodovat o titul. Bitva byla nakonec docela krátká, jelikož kvůli nízkému stavu vody nebyl cíl jako obvykle okolo pilíře Podolského mostu. Po vyjetí na rovinu na Podolsku jsme začali bezhlavě sprintovat netuše, kde přesně ten cíl je. Nakonec mě T. Ježek předjel o špičku lodi. V druhé skupince, kde se jelo o třetí flek, nastal podobný problém. Bohužel pro O. Malého, který roztočil svoje kladiva až po dojetí do cíle a M. Pavlík si tak dojel pro bronz. To ve třetí skupince si zkušeně P. Topinka vyjel u břehu a vyhrál svoji skupinku. Těsně za nimi dojel Viktor Podloucký. Cca v půlce startovního pole dojel Martin Prchal. Byl toho jeho druhý úspěšně absolvovaný maraton v životě.

V kategorii veteráni F bral Viktor Podloucký zlato, stejně tak Pavel Topinka v kategorii veteráni A. V mužích D. Kotrč stříbro, O. Malý 4, místo a J. Liška 5. místo. Martin Prchal si dojel pro 4. místo ve veteránech A. Závody se jako vždy povedly i slunce nás ohřálo. Příští rok zas.

David Kotrč

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.