Úklid břehu Vltavy

V sobotu 6. dubna uspořádal kanoistický oddíl SK Sport Zbraslav brigádu na uklizení a zkrášlení břehu Vltavy u loděnice. Břeh využívá nejenom oddíl k nastupování na vodu, kde máme vlastní molo, ale denně tu projde spousta lidí ze Záběhlic. Chodí sem na procházky a venčí psy. Rozhodli jsme se tedy břeh zkultivovat a to za velkého přispění našich dvou členů a obyvatelů plácku  – Radka Rejny a Honzy Seifeta. Dobrovolně posekali trávu a roští od betonů až cca 150 m nad molo, kde je druhý sjezd. Trávu kluci sekají dlouhodobě. V sobotu jsme všechno shrabali a břehy jsme vyčistili od odpadků.

Také jsme pod podjezdem vyčistili chodník od trávy a nánosů hlíny. Brigáda to nebyla z naší strany poslední, rádi bychom břeh v našem okolí udrželi čistý. Když budete chtít přidat pomocnou ruku, rádi ji uvítáme.

Celá fotogalerie zde: www.zbraslav.info/fotogalerie/category/136-brigada-uklizeni-a-zkrasleni-brehu-vltavy

Nemilá věc se kterou musíme bohužel dlouhodobě bojovat je vandalismus. Několikrát se nám stalo, že nám někdo bezdůvodně poničil naše molo. Naházel dřevené podlážky do vody. Každý rok vynaložíme nemalé usilí a finanční prostředky na jeho údržbu a renovaci. Přitom plato využívá hodně lidí, kteří se na něj chodí opalovat nebo si jen tak posedět.

Další naší akcí bude závod Zbraslavská 500, kterou pořádáme 4. května. Součástí těchto závodu je nominační závod v maratónu na mistrovství Evropy seniorů.

Pavel Topinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.