Soustředění Poděbrady – jak to vidí děti :-)

Po úspěšném minulém soustředění v Poděbradech jsme zvolili stejnou destinaci.
Doladili jsme pár detailů a myslím že soustředění už bylo na hodně slušné úrovni. Dokonce za námi přijeli z jiných oddílů, v jednu chvilí už nás bylo fakt dost.

Takže za mě jako trenéra to běželo na výbornou, hlavně pak výsledky na MČR vše jenom potvrdily.

David Kotrč – trenér

A nyní jak to viděli svěřenci …

Den na kanoistickém soustředění očima Matyáše Moudrého, dorostenec

Stejně, jako každý jiný den, tak i tento začal ranním rozjetím. Ranní rozjetí probíhalo tím způsobem, že jsme si u loděnice dali sraz s našim trenérem Davidem, načež jsme si vyndali lodě a ještě před rozjetím jsme se řádně rozcvičili. Po rozcvičení jsme nasedli na lodě a cca 40 minut jsme na vodě jezdili určitými tempy pro to nejlepší možné rozjetí (PV, RV,TT), a abychom byli připraveni na sprinty, které jsme měli toho dne jet, tak nám David přidal k rozjetí ještě nějaké rychlejší úseky.

Jakmile ranní rozjetí skončilo, tak jsme se vydali zpět do kempu, kde na nás čekala snídaně. Na snídani jsme obvykle s Davidem a Michalem prodiskutovali plán na následující dopolední a odpolední fáze.

Po snídani jsme měli krátké volno s kterým jsme mohli libovolně naložit podle našich představ.

Na dopolední fázi, která obvykle trvala tak kolem 60-90 minut, jsme si dali sraz opětovně před loděnicí. Rozcvičili se a šli na vodu. Tam nás čekali rozložené sprinty s brzdou, které byli jenom 2 a následně 3 rozložené sprinty bez brzdy.

Po dopoledním tréninku jsme měli oběd a následně delší pauzu, kterou jsme my starší využívali pro regeneraci před odpolední fází.

Odpolední fáze se dělila na 2 části. Ta první byla obvykle jízda na kajaku a ta druhá byla buďto posilovna a nebo běh.

Jelikož jsme ale měli tentokrát běh – 6x výběh do kopce, tak byly části přehozeny a nejdříve byl běh a až potom kajak.

Výběhů se nás zúčastnilo zhruba 20 společně s trenérem – Davidem. Celkem jsme uběhli něco málo přes 8 km a když jsme doběhli, vydali jsme se na delší vyjetí na vodě, které bylo dlouhé 12km.

Po vyjetí jsme vyjeli zpět do kempu, kde jsme měli chvíli čas na sprchu a pak jsme vyrazili na večeři.

Jako ideální zakončení tréninkového dne zvolil David strečink ke kterému, nám dokonce přinesl i válce a jiné pomůcky pro uvolnění a lepší regeneraci svalů, které byly toho dne v zátěži.

Den na kanoistickém soustředění očima Michala Mikeše, benjamínek C

Středa – KONEČNĚ VOLNÝ DEN !!! Ráno jsme vstali a šli na snídani. Do oběda jsme hráli Bang a dělali různé blbosti (jen povolené). Odpoledne všichni hráli fotbal a náš tým borců byl první. Bára byla vedoucí a Říša byl nejlepší hráč, protože odpinkával zádama všechny míče. A pak už jen večeře a kdo měl ještě peníze  se umyl. Dobrou noc !!!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Závody - děti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.