Soustředění Poděbrady 2018

Drazí čtenáři,

jak jistě víte, máme za sebou další letní soustředění, a mojí povinností je samozřejmě napsat Vám o něm krátký článek.

Soustředění se konalo v Poděbradech stejně tak, jako v uplynulých dvou letech, a jeho primárním úkolem bylo, pečlivě nás připravit na MČR. Našimi trenéry byli samozřejmě jako vždy Michal Pffof, David Kotrč a Ondřej Malý z naší loděnice. Avšak trénovali nás nejen Zbraslavští, ale i Poděbradští trenéři, a sice Pepek, Oťák a Předseda, jehož pravé jméno nikdo nezná.

image-2647
Pokračování a fotky dále v článku…

Tréninkový plán byl rozdělen podle obtížnosti a věku trénovaných do několika skupin. Všechny skupiny měly ale stejný počet tréninků, konající se zhruba ve stejnou dobu.

Náš běžný den většinou začínal ranním rozjetím na vodě nebo během, po kterém následovala velmi chudá snídaně a krátká pauza. Dopolední trénink měl vždy stejnou náplň, 90 minutový trénink na vodě po kterém, jsme si šli dát oběd. Polední-odpolední pauza bývala nejdelší, a měla za úkol nás fyzicky i psychicky připravit na muka tréninku odpoledního. Odpolední trénink se stejně tak, jako trénink dopolední konal na vodě s tím, že po něm následovala buďto oblíbená posilovna, či všemi nenáviděný běh. Každý večer se po večeři konal strečink, který měl na starosti někdo ze starších závodníků. Samotní trenéři si pravděpodobně uvědomili, že soustředění je příliš náročné, hlavně tedy běh, a proto se rozhodli, dát nám i nějaký ten volný den, kdy jsme si mohli zahráli fotbálek, či v rámci relaxace zajít na masáž.

Autor – neznámý závodník 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce, Závody - děti, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.