Očima závodníků (Vojta) – I. nominační závod Račice

Jako každé jaro tu jsou zase první závody v Račicích a s nimi přichází nervozita, spousty přemýšlení o výsledcích, ale zároveň i těšení se! Ne vždy se zadaří, ale náš kajakářský klub nás přesně na tyto situace dobře připravil.

Vítězství Alberta Fulíka v kategorii K2 1000

Když začnu od nejmladších, Albert Fulík zvítězil s parťákem z Chomutova, plus přidal dvě bronzové medaile na K1 500 a K1 1000. Matyáš Moudrý, statný to dorostenec, obhájil 4. místo na K1 2000. Dvoukilák, to je ve stručnosti dlouhá bolest a psychický boj závodníka jak proti sám sobě, tak proti času. Matyáš to zvládl a díky tomu urval spoustu bodů do žebříčku SCM. Naši mladší junioři Vojtěch Labuť a David Samec se vždy probojovali do finále B. Navíc se jim podařilo uhájit několikrát top 6. příček a celkově si také připsali několik bodů do SCM, kam se doufají oba dostat.

Závody v Račicích nejsou jen o závodění, ale také o přátelství a návaznosti na ostatní kamarády z jiných oddílů. S těmi si můžeš večer popovídat o dalším vtipném Instagram stories Martina Fuksy nebo okomentovat, jak kdo ten den zajel a umístil se. Vždycky se do Račic těším a bylo mi ctí vyjádřit své pocity o nich v tomto stručném článku. Vy, kdo jste ještě v Račicích nebyli a máte chuť zakusit pohled na bolest závodníků, kteří se ze sebe snaží vydat vše, na co celé měsíce trénovali, na jejich trenéry na břehu, kteří z plných plic křičí a snaží se je podpořit, vy, kteří chcete okusit atmosféru “u vody”, Sport Zbraslav vám určitě dá to, co ostatní sporty z daleka nemohou. Krásnou atmosféru a radost v dětských očích z jejich těžce vypracovaného úspěchu!

Vojta Labuť

Příspěvek byl publikován v rubrice Loděnice, Závody, Závody - děti, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.