Mezinárodní úspěchy sezóny 2022

MS v maratonu v portugalském Ponte de Lima

Náš junior Karel Večeř reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v maratonu. Karel dojel na 17. místě z 36 startujících. Karel hodnotí svůj závod takto: ,,Závod se mi jel celkem dobře, až na jednu podjetou bojku, přeběhy byly v pohodě. V Ponte de Lima bylo nádherné prostředí na závodění.”

Olympic Hopes v Bratislavě

Dva naši borci Brutus Dvořák a Robert Knoška s trenérem Michalem reprezentovali ČR na závodech Olympic Hopes v Bratislavě. V konkurenci 40 zemí nasbírali nové zkušenosti i super umístění:
Brutus K1 1000 m (FB 2. místo) a K1 500m (FB 1. místo)
Robert K4 500m (FA 3. místo🥉), K4 200m (FA 7. místo) a K1 200m (SF 7. místo)

MS juniorů v maďarském Szegedu

Zbraslavský junior Lukáš Kučírek (čtvrtá pozice) strávil první zářijové dny v maďarském Szegedu na mistrovství světa juniorů.
Lukáš spolu se svými parťáky (J. Plhoň /USK/, V. Macháček /Přerov/, O. Prchlík /ONV/) reprezentoval Českou republiku v olympijské disciplíně K4 500 m.
Česká posádka se umístila na 2. místě v malém finále, tj. celkově na 11. místě.
Finále A klukům uteklo o necelé 0,3 sekundy.

ME juniorů Srbsko Bělehrad

Stejně jako minulý rok se nám podařilo nominovat na juniorský evropský šampionát. Tentokrát jsme odjížděli do sbrského Bělehradu, kde naše barvy hájil Lukáš Kučírek a Robert Knoška.
Oba dva byli členy reprezentačního výběru na K4 500m a Lukáš bojoval i na sprinterské dvoustovce.
Českému čtyřkajaku se podařilo heroickým výkonem postoupit do nedělního finále mezi top 9 posádek, kde už bohužel všechny lodě byly nad síly českého kvarteta, které si tak odváží krásné 9.místo z MEJ.
Lukáš Kučírek ve své oblíbené distanci na K1 200m našel jen 6 rychlejších sprinterů a bere do Sport Zbraslav úžasné 7. Místo!

ME v maratonu v Dánsku

Na Mistrovství Evropy v maratonu, které se letos konalo v Dánsku nás reprezentoval Karel Večeř ml., kde si vyzkoušel závodit s evropskou špičkou. Karel dojel na 11. místě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pro veřejnost, Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.