MEM v Portugalsku – když se nedaří…

Týden po velkém úspěchu Sofie na ME ve sprintu jsem odjel také na ME ale v maratonu. Tenhle rok se maratonská evropa konala v Portugalsku ve městě Ponte de Lima. Ponte de Lima je naprosto fantastická lokace pro závodění. Hotel kde jsme bydleli byl hned na závodišti, díky tomu odpadlo složité dojíždění na závodiště a zpět. Velká část závodní trati vedla okolo historické části města. Závodilo se na mírně tekoucí řece s průzračně čistou vodou.

Na ME evropy jsem odlítal jako zadák na deblu. Háčka mi dělal Matouš Pavlík z USK. Náš závod byl na programu až v neděli. Po pátečním příletu, který až na malou chybu v Curychu na přestupu proběhnul v pohodě. Sobotním rozjetí a tréninkem přeběhů byly naše očekávání optimistická. Bohužel závod nám nevyšel úplně jak jsme předpokládali. Po startu jsme byli až ve druhé skupině, po pár kilometrech jsem dostal křeče do předloktí a spadli jsme až na chvost startovního pole. Pak už to byl boj o přežití. Na předposledním přeběhu nám byla navíc udělana 30s penalizace za špatné občerstvování. Nakonec to vyšlo na 15.místo z 17 startujících posádek, což nás stálo možnost závodit na MS v Jihoafrické Republice. Z výkonu rozhodně spokojen nejsem, ale to se občas stává, že prostě není závodní den. Ale ostatní bylo super co se týče organizace atd. Za mě asi nejhezčí ME kde jsem závodil.

David Kotrč

Příspěvek byl publikován v rubrice Pro veřejnost, Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.