ME v maratonu 2015

Jak to viděl David ….

Z nominačního závodu na ZBR jsem se nominoval na ME v maratonu na jezeře Bohinj ve Slovinsku. Závodil jsem v kategorii K1 muži na trati 32km s 8 přeběhy.

2.7.2015

12:00 příjezd na jezero Bohinj.
16:00 trénink přeběhů, molo klouže, alespoň je plastové, takže tam nemůžu rozbít loď. Už se mi podařilo snad jakýmkoliv způsobem vypadnout do vody.
19:00 ubytováni v penzionu Triglav – jak příhodné rovnou z pokoje mám na něj výhled.

12:00 oběd na závodišti
13:00 poslední příprava lodi, pití, suplementace. Je vedro a vysoká vlhkost vzduchu. Dnešní závod bude drsnej!
14:00 ready …. go! Start se mi povedl hned po 100m chytám vlnu. Po dalších 300m jsem se začal propadat z čelní skupinky postupně až na chvost závodu.
14:30 po ne-úplně vydařeném začátku závodu. Hlavou mi běželo všechno možný pak náhle příval síly a sjíždení ztráty mohlo začít. Postupně jsem se začal prokousávat startovním polem vpřed. Taktika byla jasná: netahat, nastupovat jenom na trháky.
15:00 už jsem na 20. místě. Naše skupinka dojela zavodníka z maďarska. Cíl je jasný!
15:30 zas tak snadný to nebude, hlavně na přeběhu je vždycky maďar silným soupeřem.
16:15 poslední přeběh a do cíle cca 2 km. Výstup se povedl, brutální běh následovaný pádem na platě při nastupování. Maďar mi utekl, ale sjíždím ho.
16:20 nakonec to nestačilo. Dojíždím na celkovém 15.místě z 27 závodníků. Závod byl hodně těžký. Klimatické podmínky a velká účast  donutila mnoho závodníků  odstoupit.
19:00 zasloužená večeře a odpočinek

5.7.2015

14:00 start závodu K2 muži. Dělal jsem občerstovače na přebězích bratrům Pavlíkům. Bratři dojeli na 13. místě. Naše druhá posádka Adam, Ježek bohužel byla po startu cvaknuta maďarskou lodí. Předvedli bojovný výkon a dojeli na 10. místě

18:00 odjezd domů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce, Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.