MČR v Račicích 1- 3. 9. 2014

Do dějiště letošního šampionátu jsme přijeli už ve čtvrtek odpoledne. Závodníci se postupně šli rozjíždět na zítřejší závody. Děti byly ubytovány v chánosech, ostatní na hotelu anebo třeba v autě. Jídlo bylo objednáno v místní jídelně v areálu račického kanálu. Tenhle rok naše výprava byla největší za posledních 10 let. Doufám že v následujících řádcích nikoho nevynechám 🙂 Uvnitř článku fotky a výpis umístění jednotlivých borců…

Pátek: 1000m

Vojtěch Labuť bohužel zaspal a přijel pozdě na start na singlu. Naštěstí na K2 žáci už byl a podařilo se mu vybojovat se svým parťákem z KVS malé finále ve kterém se bohužel cvakli. David Strnad startoval na singlu v benjamincích B a po vydařeném startu se držel v první 15. startovního pole. Bohužel se po 450m prásknul. Albert Fulík po startu vykopnul hrazdičku ale i tak dojel na 13. místě v kategorii benjamínci C. Ve stejné kategorii startoval Lukáš Kučírek, který po kvalitním výkonu dojel na 42 místě. V kategorii benjamínci A jsme měli hned 3 zástupce. Aleš Kotrč dojel na 17. místě. Jeho deblový parťák Matyáš Moudrý na 27. místě. Vašek Svoboda dojel na 37. místě. Naše jediná závodnice Tereza Kučírková dojela na 19. místě v kategorii benjamínky C.

Naši seniorští závodnici taky zabojovali. David Kotrč obsadil 4. místo a Ondřej Malý obsadil 9.místo v kategorii mužů. V kategorii K2 se podařilo vybojovat 4. místo posádce Pepa Liška – Pavel Topinka kdy svým strojovym tempem předjeli Ondřeje Malého s Danielem Pokornym(CHO). Ti nakonec skončili na 6. místě.V kategorii veteránů A se představil Martin Prchal dojel na 9. místě. V královské disciplíně K4 se představila zbraslavská posádka ve složení: Pepa Liška, David Kotrč, Ondřej Malý, Pavel Topinka. Po vydařeném startu a přechodu do traťového tempa byla ještě na 250m před cílem na 3. místě. Bohužel posádka USK měla silnější závěr. Konečné 4. místo je zklamáním ale i příslibem do budoucna.

Sobota: 500m

Vojta Labuť bohužel nedovážil svoji loď před startem. Byl diskvalifikován za podváhu. Na K2 se mu podařilo vybojovat finále B. V benjamíncich zajela posádka Albert Fulík – Hubert Ždárský(Pod) bronzovou medaili. Ve stejném závodě dojeli na 4. místě Lukáš Kučírek – David Strnad byl to hodně vyrovnaný závod. V nejstarších benjamíncích vyjeli Aleš Kotrč – Matyáš Malý 11. místo. V kategorii K2 veteráni A vybojovali Pavel Topinka a Martin Prchal 4. místo. Posádce Josef Liška a David Kotrč připadlo ve finále A 7. místo. V kategorii K1 muži vyjel Ondřej Malý finále B a celkové 15. místo. David Kotrč se probojoval do finále A kde obsadil 7. místo.

Neděle: 200m

Vojta Labuť už nic nepodcenil a prokousal se postupovým klíčem až do finále C kde obsadil 9. místo. Na singlech čekal na Aleše Kotrče a Matyaše Moudrého také postupový klíč. Aleš skončil ve finále B na 4. místě. Matyáš vyjel 4. místo ve finále C. Albert skončil s přehledem na prvním místě v kategorii benjaminci C. Vašek Svoboda dojel na 9. místě. Lukáš si vybojoval 6. místo. Tereza Kučírková, naše nejmladší závodnice si přivezla 6. místo. David Strnad po vydařeném startu se v půlce bohužel cvaknul. Byl na bronzové příčce. David Kotrč vyjel 6. místo ve finále B v mužích. Josef Liška a Tomáš Pavlík(usk) si dojeli pro 8. místo ve finále A. Ve veteránech si dojel pro 9. místo Martin Prchal. Martin Podloucký ve stejném závodě na 4 místě a ve veteránech F si dojel pro 2. místo Viktor Podloucký.

Na závěr bych poděkoval všem našim reprezentantům za dobře odvedenou práci. Je vidět že naši nejmladší udělali za poslední rok kus práce na sobě. A že se to odrazilo na výsledcích. Dále bych chtěl poděkovat rodičům za podporu při závodění.

David Kotrč – trenér

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce, Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.