Závod Slapy – Praha

O víkendu 18.8.2015 proběhl již 5. ročník závodu Slapy-Praha, který patří k obnovenému závodu Budějovice-Praha. Tento rok se sešla rekordní účast 88 lodí na startu pod slapskou přehradou. Náš oddíl samozřejmě nemohl chybět.

Pro muže to byl nominační závod na mistrovství světa v maratonu. David Kotrč dojel na skvělém 4. místě, díky čemuž nominoval na MS v Maďarsku. Ondra Malý skoro celý maraton jel ve druhé skupince, kde se takticky šetřil. Jeho 6. místo je velmi pěkné. Pepa Liška po technických problémech s kormidlem bral 16. místo. Prezident oddílu Pavel Topinka dokončil na krásnem 2. místě v kategorii veteránu. Martin Prchal měl premiéru na maratonu. Po dojetí do cíle vypadal na umření, ale jinak si to moc užil – celkové 41. místo a ve veteránech 11. místo. V kategorii K2 mix nás reprezentovala Jarmila Podloucká a Honza Kolanda šlo jim to moc dobře a stačilo to bronzovou medaili. Vojtěch Labuť a jeho parťák Vašek Rác taky zažili maratonskou premiéru. V kategorii K2 junioři si dojeli pro bronzovou medaili a celkové 68. místo. V jejich letech je to moc hezký výkon. Na seakajaku se na trať postavil Michal Příhoda i přes vyhozené žebro dojel na 7. místě v kategorii.

Závod se vydařil jednak díky počasí tak velkému počtu startujících lodí a bezchybné organizaci. Za podporu na břehu musím poděkovat Viktoru Podlouckému v podobě občerstvování a Karlu Večeřovi za moto doprovod.

Trenér David Kotrč

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce, Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.