Waterland Maraton 2014 v Amsterdamu

V Amsterodamu se každý rok pořádá na jaře maraton, který je součástí ICF Classic2014-04-19 11.46.38 Series. Místní klub Kanovereniging Viking se snaží každý rok pozvat nejlepší světové maratonce, které laká na celkem vysoké prizemoney a startovné, což není ve světě kanoistiky zcela obvyklé. Letos se tu sešla opravdu skvělá konkurence. Zazávodit si přijelo několik mistrů světa a tak závody byli opravdu atraktivní.

Naložili jsme tedy lodě na auto a ve složení David Kotrč, Pepa Liška a Pavel Topinka jsme v pátek brzo vyrazili na cestu.

Do Amsterodamu je to kus cesty a s loděma na střeše to nejde jet moc rychle, takže po 11 2014-04-18 06.43.51hodinách jsme konečně dorazili do loděnice v Amsterodamu.  Večer jsme jestě trošku potrénovali, dali jsme večeři ve městě a pak hurá do spacáků se dobře vyspat na zítřejší závod. V sobotu se startovalo ve 13 hodin. Na startu se sešla asi stovka závodníků. V takovém počtu byl trošku oříšek se vměstnat na start na poměrně úzký kanál, ale nakonec se to nějak podařilo a odstartovali jsme. Závod byl vedený po úzkých kanálech takže byly pořádné vlny a hlavně po startu to pořádně houpalo. Nakonec jsme vše ale zvládli a dojeli jsme do cíle. I když někteří z nás si i cestou zaplavali.  Letošní ročník byl pro nás spíše na zkušenou a příští rok bysme rádi přivezli o něco lepší výsledky.

Pro naše závodníky to byla skvělá příležitost poměřit síly a nabrat zkušenosti pro blížící se nominaci na Mistrovství Evropy, která bude už za měsíc.

Na pěkné video ze závodu se můžete podivat na tomto odkazu

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.