Český pohár mládeže – Chomutov

Kanoistický oddíl se zúčastnil dvoudenních závodů v Chomutově, které patří do Českého poháru mládeže. V mezinárodní konkurenci se podařilo vybojovat Albertu Fulíkovi na trati K1 500 m bronzovou medaili! Hned v závěsu za ním dojel na 4. místě Dan Ondráček. Poté tito borci přesedli na deblkajak a podařila se jim na té samé trati vybojovat mezijízda. V té již bohužel dále nepostoupili. Další závodníci, Aleš Kotrč a Vojta Labut‘, na té samé trati vybojovali postup do finále B, kde skončili po napínavém souboji na sedmém místě. Lukáš Kučírek, nejmladší závodník výpravy, vybojoval 7. místo v rozjížďce. V neděli kluci bojovali na trati 2,5 km s hromadným startem, kde v každé kategorii bylo přes 40 závodníků! Jako první se na start postavil Vojta a vybojoval umístění v top 20! Hned po něm startoval Aleš Kotrč, který dojel okolo 30 místa. Pak se na trať vydala trojice Albert, Lukáš a Dan. Albert po vydařeném startu bojoval o top 10, ale nakonec skončil na 12. místě. Ve druhé skupince za ním se o umístění pral Dan, který vybojoval 16. místo. Lukáš celé startovní pole tlačil před sebou a podařilo se mu dojet okolo 30 místa. Ze všech výsledků mám radost. Je vidět, že trénink v zimě se vyplatil. Myslím, že se v létě na Mistrovství České republiky v krátkých tratích ještě polepšíme.

David Kotrč – trenér

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.