Olympijské naděje 2018 – Polsko, Poznaň

Ve dnech 14. – 16. 9.2018 se na kanálu polské Poznaně uskutečnily mezinárodní závody Olympijských nadějí v rychlostní kanoistice, které jsou určené pro děti od 15 do 17 let. Na těchto závodech nechyběli ani dva zástupci kanoistického oddílu Sport Zbraslav, a to Vojtěch Labuť a David Samec.

Svěřenci trenérů Michala Pfoffa a Davida Kotrče zde závodili na čtyřkajaku na tratích 1000 a 500 metrů. První závodní den na kilometru se čtyřkajak ve složení Michal Kulich, David Samec, Vojtěch Labuť a Vít Vohryzka po úspěšném semifinále, které vyhráli, probojovali do finále, kde skončili na krásném 7. místě!!

Druhý den, na 500ti metrové trati se sestava čtyřkajaku mírně obměnila a na místo Davida Samce usedl Michael Prokop. Po semifinále, ze kterého čtyřkajak postoupil také do finále, se klukům zadařilo více než předchozí den a umístili se na 4. místě.

Těmito závody kanoisté úspěšně zakončili sezónu a doufejme, že to pro ně tyto vrcholné závody byly motivací do té nadcházející.
Obrovské díky patří trenérům Michalu Pfoffovi a Davidu Kotrčovi, bez kterých by náš celý kanoistický oddíl nebyl tak úspěšný.

David S., Vojta L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Závody - děti, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.