Očima závodníků (Samy) – II. nominační závod Račice 3.-6.6.2018

První červnový víkend se na račickém kanále u hory Říp uskutečnil třetí český pohár  v rychlostní kanoistice, kterého se zúčastnilo i 29 dětí ze Zbraslavi. Tyto závody byly v juniorských kategoriích klíčové pro nominaci na Mistrovství Evropy, ze kterého se dále závodníci mohou nominovat i na Mistrovství světa. V této kategorii náš oddíl reprezentovali mladší junioři Vojta Labuť a David Samec, kteří se v singlové kategorii v nabitém startovním poli umisťovali ve finále B, tudíž bojovali o 10 až 18 místo. Avšak jejich nejlepším výsledkem byla dvě pátá místa na deblkajaku. Za juniorky závodila Bára Vodičková, která se vždy probojovala do finále A a bojovala tudíž o nominaci na Mistrovství Evropy. Její nejlepší výsledek bylo 5. místo na kilometru, které bohužel k nominaci nestačilo.

Společná fotka všech zúčastněných borců.

V dorostencích závodili Aleš Kotrč, statný běžec, kterému se bohužel nedařilo probojovat z rozjížděk, protože špatně načasoval formu a jeho nejlepší výsledek bylo tedy 6. místo v rozjížďce. Dále Matyáš Moudrý, dřepař, který se na kilometru a dvoustovce probojoval do finále A. Zde obsadil krásné 6. a 7. místo. Na 500m se v těsném závěru nedostal do tohoto finále, ale poté s přehledem vyhrál finále B. Na čtyřkajaku se mu dokonce podařilo s parťáky ze Sedlčan vybojovat bronzovou medaili.

V kategorii žáků dosáhl nejlepších umístění Albert Fulík, který vybojoval dvě zlaté medaile na deblkajaku a čtyřkajaku. Na singlkajaku mu jeho cestu za medailí, zkomplikovali zástupci slovenské reprezentace, ale i tak se umístil dvakrát na 5. a jedou na 7. místě. Z žaček se nejvíce dařilo Tereze Kučírkové, jejíž největší úspěch bylo finále B a to, že se opět necvakla.

Z benjamíků přivezl nejlepší umístění na kilometru Adam Neumann, který byl 37., Marika Švábová, která obsadila 28. příčku a Michal Mikeš, který byl 23. Na dvoustovce byl třetí Matěj Ondráček a druhý Hynek Šváb. Medaile těsně unikla Kryštofu Kubíčkovi, Anežce Rejnové a Michalu Mikešovi, všichni jmenovaní obsadili 4. místo.

Za všechny tyto výsledky můžeme být vděčný trenérům Davidu Kotrčovi a Michalu Pfoffovi, kteří nás na závody dobře připravili a hrdě vedou náš oddíl. Samozřejmě nelze nezmínit Pepu Lišku, obětavého hrdinu, bez kterého bychom se na závody nedostali a Davida Samce, šéfa navazování lodí. Jako další je na programu Mistrovství republiky, které je zásadní pro nominaci na závody olympijských nadějí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce, Závody, Závody - děti, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.