MS v maratonu Gyor 2015 – David Kotrč

Na začátku bych chtěl poděkovat všem, kteří mi pomáhají. Bez nich by to nešlo. Jsem rád, že v loděnici Sk Sport Zbraslav mám špičkové podmínky pro trénink a vždycky mi ve všem vyhoví.

Finální část přípravy probíhala se zbytkem reprezentačního družstva maratonců. Tréninky byly dlouhé a intenzivní. Hodně se trénovala jízda na vlně a přeběhy.

11953554_947253631985016_3943578925709192013_o_1.jpgUvnitř více fotek

Na mistrovství jsme přijeli ve středu večer. Závodit jsem měl v pátek odpoledne. Krátká obhlídka trati a pak ubytovaní na hotelu ve městě. Na závodiště to bylo cca 10 min chůze. Na hotelu se o nás starali dobře. Místní kuchyně mi docela vyhovovala. Ve čtvrtek odpoledne jsem šel na vodu na rozjetí a trénink přeběhů.
Na Dunaji, na kterém se závodilo bylo velmi málo vody, díky čemuž se stal závod z diváckého pohledu atraktivnější. Pro závodníky to dělalo závod mnohem těžší. Mě podmínky vyhovovaly – ze Zbraslavi jsem zvyklý 🙂

V pátek nastal den D. Před závodem jsem důkladně rozcvičil a rozběhal a šlo se na to. Pro mě je nejhorší to čekání na břehu než se dostanu na vodu. Pak už je to všechno v pohodě. Start se mi povedl a hned jsem šel dopředu do první skupinky. Po první otočce jsem se propadl na 8. místo na kterém jsem se pohyboval až do prvního přeběhu. Zde jsem bohužel měl problém s občerstvením a následně zkazil nastupování. Následně jsem se probojoval do skupiny okolo 15. místa. Následně jsem se snažil dotáhnout skupinku před námi. Bohužel mé snažení bylo marné. Následně mi pak úplně došlo a dojel jsem na 16. místě z 36. závodníku v kategorii K1 muži U23. Odstup na vítěze byl 7 minut což, je rozdíl dvou tříd. Ze závodu mám smíšené pocity. Věřím, že být okolo 10. místa bylo v mých možnostech.

Zbytek mistrovství jsem strávil fanděním zbytku týmu. Největší úspěch přivezla A. Kožísková – a to titul mistryně světa na K1 a titul vicemistryně světa na K2 s L. Hrochovou. Dalším hezkým místem se pochlubil J. Adam na K1 7. místo v mužích. Na K2 se svým parťákem M. Odvárkem v napínavém závodě dojeli na 6. místě. Celkově hodnotím mistrovství velmi kladně a příští rok chci zase bojovat o mnohem lepší výsledek.

David Kotrč

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.