ME v maratonu 2014 – zpověď závodníka

Tenhle rok se konalo mistrovství evropy v kanoistickém maratonu v Pieštanech na Slovensku. Mě se podařilo nominovat 3. místem na nominačnim závodě. Díky tomu jsme jeli debla s Hynkem Chroustem z Hradce. Tady je menši info jak to probíhalo 🙂

Ve čtvrtek ráno jsem odjeli na Slovensko, kam jsme po 5 hodinách cesty jsme dorazili. Závodiště a zázemí bylo dobře zorganizované. Po akreditaci a trenérské poradě jsme se šli rozjet na vodu. Ubytování na hotelu bylo dobré. V pátek jel Hynek singla v kategorii muži do 23 let. Závod jel spíše treninkově a dojel na 20. místě. V sobotu závodil zbytek naší reprezentační výpravy. Jan Dlouhý 9. místo na kanoi. Lenka Hrochová 9.místo na singlkajaku. Michael Odvárko dojel na 7. místě také na singlkajaku.

Přeběhy byly dělané na pláži nasledované 150 metrovým během zakončeným zase nastupováním na pláži.
Kanoistický maraton se skladá z 32 km ( 9 koleček s 8 přeběhy).

V neděli nastal den D. Ráno už jsem měl velkou nervozitu a i na Hynkovi to bylo vidět. Přijeli jsem na závodiště a čekali. Konečně jsme šli na vodu. Nervozita ze mne pomalu spadla. Start se nám docela povedl.  Bál jsem se ho mnohem víc. Jeli jsem na vlně mad’arské posádce asi 700 metrů. Pak jsme spadli z vlny za ně a v té chvíli mi britská lod‘ najela do pádla a vyrazila mi ho z ruky. Pádlo zmizelo ve víru lodí za náma. Než jsme pro něj docouvali tak nám ujeli o 400 metrů. Pár kol jsme jeli sami, než nás dojela švédská lod‘, která se práskla předtím na první obrátce. S touto lodí jsme odjeli zbytek maratonu. Na posledním přebehu nám bohužel po nasednutí odskočili a ztrátu už jsme nedojeli. Nakonec jsme skončili na 12. místě. Věřim, že jsme mohli bojovat o umístěni o pár příček lépší….

Poté jsme navázali lodě a jeli domů. Celé mistrovství probíhalo dobře až na hraní mad’arské hymny, která na vyhlašovaní hrála furt :-).
Chtěl bych poděkovat celé loděnici, která mě podporuje a bez nich bych se určitě nikdy nikam nenominoval.

David Kotrč

Příspěvek byl publikován v rubrice Klubové akce, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.