MČR 2018 výsledky

Jako každý rok hostil mistrovství ČR v rychlostní kanoistice račický kanál. Před hlavním vrcholem sezony jsme první polovinu července strávili na soustředění v Poděbradech. Kde jsme zocelili a připravili naše závodníky na boje o medaile. Počasí nám velmi přálo … až tropické teploty spíš byly občas na škodu.
Závodní program byl nabitý – zavodilo se od časných ranních hodin až do 21 hodiny večerní. Reprezentovat náš oddíl přijelo cca 25 dětí.

Výsledky, jak je naším zvykem, byly lepší než minulý rok. Největší tahouni oddílu byli: Albert Fulík se ziskem zlato na K4 500m žáci, K2 1000m stříbro (závod, kde jsme s Michalem přišly o hlas), K1 1000m bronz.
Vojta Labut a David Samec K2 500m titul v juniorech, K2 1000m stříbro plus nominace na Olympijské naděje v Polsku.
Matyáš Moudrý bronzový na K4 500m v dorostencích a 4. místo na kilometrové distanci. Zbytek žákovského týmu se blýsknul ve finále B. Holky žačky vzorně reprenzetovala Tereza Kučírková se dvěma učastmi ve finále B. V benjamíncích naše stálice Michal Mikeš získal bronz na 500m trati. Jáchym Treybal zas opanoval doplňkový běžecký závod pro benjamínky.
Náš veteránský tým, který se každým rokem rozrůstá, přivezl dva bronzy zásluhou Jirky Šatry na 1000m a Martina Podlouckého na 200m.  Ostatní si povětšinou zajeli svoje sezonní maxima a nebo se celkově zlepšili svoje maxima.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem za vzornou reprenzataci našeho oddílu. Také se trochu pochlubit, že když všechno vyjde, tak od listopadu budeme mít hned 3 nové členy Sportovního centra mládeže.

Sportu zdar !!!!!
Coach David

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Závody - děti, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.