Maratónsky srpen

Ahoj další report trenéra/závodníka tentokrát z jednoho největších maratonů u nás: Slapy-Praha. Na startu se nás sešlo okolo 70 závodníků všech kategorii. Klasický hromadný start pod slapskou přehradou nabízel atraktivní podívanou pro diváky.

Závod se z mého pohledu nevyvíjel tak, jak bych si uplně přál. Tři minuty před startem se  kurta v lodi odporoučela do většných lovišť. Na startu jsem nebyl schopen prakticky pádlovat takže jsem hned nabral sekeru na čelo závodu, které se mi hned začalo vzdalovat. Po 400m jsem dojel Topču a Náprdu a nabídnul jim taxi službu v podobě vlny. Velice to kvitovali. Takhle jsem obhajobu titulu z minulého roku nepředstavoval. Po Štechovské přehradě jsem zjistil, že se mi jede vlastně docela dobře. Zařadil jsem závodní tempo a začal dojíždět Gigola, který měl tak 6 minutový náskok. Naštěstí jeho skupinka splašenýho juniora a veteránu vůbec nespolupracovala.  Během 10 km si dali tak 10 trháků, což velmi usnadnilo dojíždění. Naneštěstí první kdo odpadl byl Gigolo a M. Kucian prakticky úplně odvařený. Před Vranskou přehradou jsem konečně dojel zbytek druhý skupiny a vzápětí jim dal trháka na předběhu. Pak už to byla rutina držet tempo a dojet do cíle v konečném 4. místě a na druhém místě v krátkém závodu. Ostatní borci Gigolo 8. místo, Pepa 14. místo, Jirka Panky 17. místo, Topča 20. místo, Matyáš 21. místo, Petr Náprstek 22. místo, Lukáš Bartek 30.místo, Karel Večeř 34. místo. Myslím že zbytek týmu šlapal jak hodinky. Příští rok zas.

Nominační závod v Hradci na MS v maratonu nasledující víkend nedopadl podle představ. Po kolizi s maďarem jsem to zakyselil a následně jsem odstoupil poprvý v životě ze závodu. K tomu nemám co dodat. Příští rok se to už nestane.

Poslední závod hned následující víkend po Hradci. Dalsland Kanot Maraton pověstný 55 kilometrový závod ve Švédsku přes 4 jezera. V roce 2014 jsem se umístill 4. v kategorii elite a v roce 2015, po trochu smolné druhé polovině závodu, na 6.místě. Tenhle rok byl plán jasný útok na bednu. Bohužel zdravotní komplikace a 6 dní bez pádlování před závodem nebyly uplně idealní. Hlavu jsem neztrácel a odjížděl plný optimismu. Zbytek výpravy byli zavodící Petr Synek a Martin Kucián  plus Martinův kámoš Siky. Ten s náma jel jako občerstvovač a závozník.
Po příjezdu v pátek odpo na prezentaci a pří obhlídce přeběhu jsme zjistili že docela fouká. No spíš že vítr v nárazech má až 20-30m/s což by znamenalo velmi zajímavý závod. Takže rozjetí na vodě jsem nechali až na závod. Další problém nastal při stavbě stanů z kterých se stávali draci:-) Naštěstí Martin objevil opuštěné stavení kde jsme přenocovali.

Ráno v 7:50 jsme už všichni nedočkavě stáli na startu. Celkem 20 závodníků v Elite a dalších 700 závodníků v ostatních kategoriích. Vítr se umoudřil na 5 až 6m/s a teplota okolo 20 stupnu slibovala super podmínky pro závod. Po lehkém ulítí startovního povelu naše dvojice já a Martin vystřelila na čelo. Před prvním předběhem (6 km závodu) bylo všechno v pořádku já v pohodě v 10 členný skupince. Problém nastal hned po vyskočení na pláž a běhu do kopce. Druhý jezero je o 20 metrů výše. Nohy vůbec nechtěly běžet a plíce to samý. Po přeběhu jsem usoudil že první skupinka není pro mne a počkal jsem na Martina. Do třetího předběhu (35 km) jsme spolupracovali a dojeli 2 Němce před náma. Na předběhu jsem dal trháka a ujel a němcem až do cíle ve dvou. Vinisi mě těsně předjel.

Nakonec ve výsledkovce (4:30 h a 8.místo) máme stejný čas a já lepší umístění než on. Co dodat závod se povedl ale bohužel forma uplně nebyla ono.  Kluci taky nejeli špatně. Martin 11. místo a Petr 12. místo. Všichni spokojeně odjížděli ze Švédska. Na cestu jsme si dali masový kuličky v Ikea,  který mi servírovala typická švédka indického původu.

Příští rok zas !!!
David

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody, Zprávy z klubu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.